ania (92 kB)About our cattery

Witamy serdecznie na stronie internetowej naszej hodowli - of India's Hut*PL

Jesteśmy zarejestrowani w klubie felinologicznym Lubelski Klub Kota Rasowego (LKKR ») pod patronatem Felis Polonia (FPL), która jest członkiem międzynarodowej organizacji Federation Internationale Feline (FIFe).

Hodowla of India's Hut*PL istnieje od 2012 roku. Trzon naszej hodowli stanowi pierwsza, wymarzona i długo oczekiwana przez nas kotka India Mazuria*PL. To na jej cześć powstała nazwa hodowli, bowiem to ona wzbudziła naszą wielką miłość do srebrzystych Brytyjczyków.

Nasza hodowla ma być małą, rodzinną hodowlą, w której kot jest pełnoprawnym domownikiem. Naszym celem jest hodowla zdrowych, szczęśliwych i pięknych kotów brytyjskich o niestandardowym umaszczeniu: SREBRZYSTY CIENIOWANY i SZYNSZYLOWY. Będziemy dokładać wszelkich starań aby nasze kocięta odpowiadały standardowi rasy. Chcemy by nasze kocięta trafiały tylko i wyłącznie do osób, które obdarzą je uczuciem i będą traktować je jak członków rodziny.

Opiekę weterynaryjną nad hodowlą sprawują lekarze specjaliści:
Prof. Dr hab. Zygmunt Wrona
Dr hab. Ireneusz Balicki Prof. nadzwyczajny UP
Dr Emilia Chmiel


About us

W moim rodzinnym domu zawsze były psy, początkowo zwykłe kundelki. Później założyłam hodowlę cocker-spanieli. Byłam raczej "psią mamą". Moja pierwsza przygoda z kotami zaczęła się kilka lat temu gdy zaczęły pojawiać się zwykłe dachowce w domu moich rodziców. Kontakt z kotami relaksował mnie i dawał mi ukojenie w trudnych chwilach. Zdecydowałam razem z córką, że kupimy kotka, ale rasowego. Początkowo miał to być "pluszowy miś"- niebieski brytyjczyk. Przeglądałam strony internetowe hodowli brytyjczyków. Pewnego dnia natknęłam się całkiem przypadkowo na stronę hodowli Mazuria*Pl. Fotografie rodziców mojej obecnej koteczki Indii - Bartalameo Anirette*EST i Chelsea Emerald Mist*PL sprawiły że srebrzyste brytyjczyki oczarowały mnie. Niespotykana ekspresja twarzyczek Chelsea i Bartisia, ich niesamowicie "lisi wygląd" uwiodły mnie. Decyzję podjęłam bez wahania: kotka tylko i wyłącznie od tej pary. Nasze cudowne i upragnione "dziecko"- India Mazuria*PL przyjechała do naszego domu pół roku później. Od razu skradła serca wszystkich domowników. Straciliśmy zupełnie głowę dla tej jedynej srebrzystej trzpiotki. Początkowo miała to być nasza jedynaczka. Z czasem sukcesy w wystawach, zafascynowanie tym kolorem, kontakty z doświadczonymi hodowcami w kraju i zagranicą sprawiły, że zdecydowałam się zająć hodowlą na poważnie. Tak też 24.04.2012 roku otrzymaliśmy certyfikat rejestracji naszej hodowli. W marcu 2013 roku hodowla nasza powiększyła się. Z hodowli Viva Vogue*RU przybył do nas wyjątkowy, długo poszukiwany kocurek Viva Vogue X-Men*RU, nasze drugie kocie dziecko. Tym razem historia powtórzyła się. Najpierw zauroczyli mnie jego rodzice: Viva Vogue Rebecca Romijn*RU oraz Jadwiga's Silver Neo*NL. Wyjątkowa uroda rodziców i ich doskonałe geny sprawiły, że zapragnęłam mieć dziecko od tej wyjątkowej pary.Silver Shaded British Shorthair cattery
of India's Hut*PL

Anna Burdan
Świdnik near/Lublin

tel. +48. 517 106 444

e-mail: aniaburdan@op.pl
Facebook: anna.burdan